bez szczypty szaleństwa
Filozofia

Bez szczypty szaleństwa nie da rady

Bez szczypty szaleństwa słabo się żyje. Z początku nawet jest wygodnie, ale z biegiem czasu jest jakby bardziej nudno.  Tak przynajmniej czuję. A im dłużej o tym myślę, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mam rację.

Guru motywacyjni nawołują do wychodzenia ze strefy komfortu i obiecują, że w ten sposób osiągniemy sukces. Tymczasem dopiero, gdy przywykniemy do działań – a więc będziemy się czuć w pewien sposób komfortowo – będziemy w stanie wypracować to, co chcemy. Ale podejmowanie nowych działań nie jest na początku komfortowe. Jak wiec to zmienić?

Odważyć się na więcej!

Spróbować czegoś, czego inni śmiałości zrobić nie mają. Brzmi prosto i jest proste. Kiedyś nie umiałam zdecydować jakie działania podjąć. Chciałam wiele – nawet pisałam, że trzeba ruszyć i to najlepiej od razu –  ale finalnie nie robiłam nic. Nie wiedziałam od czego zacząć. Sporo czasu zajęło mi zrozumienie, że zacząć od czegokolwiek jest lepiej, niż wahać się i nie podejmować żadnej decyzji. Nie mogłam uwierzyć, że to, co mówią ludzie może być prawdą. A jednak.
W końcu więc rozsądek i analizy poszły w odstawkę a ja się zdecydowałam.

Chcę odpocząć od wszystkiego

Od sportu już jakiś czas „odpoczywam”. Teraz odpocznę chwilę od pracy. To chwila na złapanie oddechu, na przemyślenie kilku spraw. Komukolwiek o tym pomyśle bym wcześniej nie mówiła, odradzał. Nikt chyba z początku nie potrafił zrozumieć jak można rezygnować z jednej pracy, drugiej potwierdzonej jeszcze nie mając. A ja czułam, że to jedyna droga bym znalazła spokój i zaczęła na nowo działać pełną parą. Także najbliższe dni poświęcę na to, by w spokoju zastanowić się jakie są moje prawdziwe potrzeby i zacząć zdobywać umiejętności, które posiąść chcę już od dawna. Ta szczypta szaleństwa jest mi zdecydowanie potrzebna.

Bez szczypty szaleństwa ciężko żyć

To własnie jej Wam na te Święta i kolejny rok życzę. Żeby nie zabrakło jej wtedy, gdy będzie Wam potrzebna. By wystarczyło Wam odwagi do działania, nawet gdy wydawać się ono może złe. Byście umieli odróżnić swoje potrzeby od oczekiwań otoczenia i znaleźli własną drogę w świecie, w którym wszyscy chcą za nas planować nam życia. Byście nie przegapili momentu, gdy racjonalne rozwiązanie będzie tym złym.
Bo tak się naprawdę może zdarzyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *